آغاز همکاری خانه زیست شناسی با بوکت و فیدیبو
جهت دیدن فایل ها لینک زیر را لمس کنید.
آغاز همکاری خانه زیست شناسی با دیجی کالا(فیدیبو) و بوکت
پیام مصطفی پویان مدیر خانه زیست شناسی
بانک آزمونهای ارشد از سال 75 تا 96
اف بوک حامی محیط زیست

بیولوژی کمپبل جلد 1

مولفان: واسرمن - مینورسکای- جکسون
مترجمان: گروه مترجمان خانه زيست شناسي
ناشر: خانه زيست شناسي
قطع:  رحلي/تمام رنگی/ 103صفحه
 

پيشگفتار

راستي كه امروز چه راحت راجع به كتاب­هاي بيولوژي صحبت مي­كنيم؛ كمپبل، سولومون، لايف، ميدر! كتاب­هايي كه در زمان­هاي نه­ چندان دور براي دبيران و دانش­ آموزان ما اصلاً شناخته شده نبودند. اكنون در سال 2012 كتاب كمپبل 2011 را ترجمه و با كيفيتي كاملاً متفاوت تقديم شما دوستان مي­كنيم. باور كنيد اين فراتر از يك موفقيت بزرگ است؛ شايد بشود گفت يك اتفاق منحصربه ­فرد و ممتاز در زيست ­شناسي كشور! ارزش و تأثير اين حركت خانه زيست­ شناسي بسيار فراتر از چارچوب المپياد، كنكور و دبيرستان است. در بسياري از دانشگاه­ هاي كشور زيست­ شناسي عمومي را از روي كمپبل تدريس مي­كنند. حتي در سال گذشته در آزمون­هاي فوق­ ليسانس و دكتري وزارت علوم نيز سؤال­هاي درس زيست­ شناسي عمومي بر اساس كتاب بيولوژي كمپبل طراحي و برگزار شده است. راستي چرا اين كتاب تا اين حد در ميان زيست­ شناسان محبوب شده است؟

آنچه كه باعث اين همه اتفاقات ميمون و ارزشمند شده است جايگاه جهاني اين كتاب، محتواي علمي آن و زاوية نگاه متفاوت آن است! چگونه مي­شود كه يك كتاب تا اين حد در دنيا خواهان پيدا مي­كند؟

به طوري كه امروز تخمين زده مي­شود بيش از نيم ­ميليون دانش­ آموز در سراسر جهان از كتاب كمپبل استفاده مي­كنند و اينچنين است كه امروز در جامعة زيست ­شناسي كشور،‌ بيولوژي كمپبل تبديل به يك فرهنگ شده است! فرهنگي
دوست­داشتني، علمي و تأثيرگذار.

نكتة برجسته و مورد علاقة خانه زيست­ شناسي در اين كتاب، نمونة پژوهش­هاي مطرح در هر فصل است. پژوهش­هايي كه به طور عمده در سال­هاي 2000 به بعد در مجلات فوق ­العاده معتبري چون Nature و Science به چاپ رسيده است. متأسفانه شايد امروز براي اساتيد، دانشجويان و مراكز تحقيقاتي ما چاپ يك مقالة پژوهشي در مجلة Nature يك آرزوي دست­ نيافتني باشد. سعي كرديم اين پژوهش­ها و منابع آن كاملاً ويژه باشد تا از دورة دبيرستان دانش­آموزان ما با اين گونه مجلات آشنايي كامل داشته باشند؛ كاري كه در ديگر نقاط دنيا انجام مي­دهند. در معرفي اين پژوهش­ها و مجلات به شدت نيازمند همراهي دبيران محترم هستيم.

و اما كتاب مرجع بيولوژي كمپبل مهم­ترين نوشتة Neil A. Campbell است كه پس از درگذشت­ وي توسط Reece و همكاران، ويرايش و چاپ شده است. اين كتاب بي­نظير در هشت موضوع متفاوت به بررسي دنياي زنده مي­پردازد. شيمي حيات، سلول، ژنتيك،‌ مكانيسم تكامل، تاريخچة تكامل و تنوع زيستي، ساختار و عمل گياهان، ‌ساختار و عمل جانوران و اكولوژي موضوعاتي هستند كه هر يك در چندين فصل و با زيبايي­هاي كاملاً منحصربه ­فرد مورد بررسي دقيق قرار گرفته­ اند.

خانه ­زيست­ شناسي بر اساس استراتژيِ نياز دانش ­پژوهان و قدرت خريد متفاوت آنها، اين كتاب ارزشمند و مرجع را در هشت جلد جداگانه و با عناوين ذكرشده تقديم علاقمندان خواهد كرد.

مصطفي پويان

مدير نشر خانه زيست­ شناسي
 

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است!

دفتر مرکزی: تهران، خیابان لبافی نژاد- بین فلسطین و ابوریحان- کوچه باقری پارسا- بن بست اول- پلاک4تلفن: 66477684ارتباط ویژه از طریق تلگرام: 09374098350