هدیه نوروز کرونایی
آغاز همکاری خانه زیست شناسی با بوکت و فیدیبو
جهت دیدن فایل ها لینک زیر را لمس کنید.
آغاز همکاری خانه زیست شناسی با دیجی کالا(فیدیبو) و بوکت
 
هديه نوروز  كرونايي؛/ 
✍️ به قلم؛ مصطفي پويان
 
... و این هم "هدیه نوروزی" ما به همه شما عزیزان خانه زیستی در اين روزگار كرونايي...!
متفاوت تر از همیشه و دقیقا برای این روزها كه همه با هم در "حصر خانگي" خود خواسته هستيم!
 
بگذارید اول "هدیه " رو تقديم کنم و بعد به اتفاق هم بازش کنیم و ببینیم موضوع از چه قرار است...!
🎁🎁🎁🎁🎁
[ پادکست چَنل بی ؛ Channel B ] و
[ پادكست بی پلاس ؛ B Plus ] 
تقديم به شما....
 
 
 
✍️ مدت ها در این فکر بودم که پس از دوره ای تقریبا طولانی و البته در شرايط كاملا خاص كشور و حال و هواي اين روزهاي مردم رنجور از اتفاقات عجيب و غريب سال ٩٨، سورپرایزي متناسب و درست و حسابی برای
شما عزیزان خانه زیستی داشته باشیم.
 انتخاب پادكست هاي "چنل بي" و
 "بي پلاس"، همه تلاشم در مسير اين انتخاب بود! 
 
 گاهی وقت ها، اتفاق های خاص و باورنکردنی در مسیر کار و زندگی ما آدمها پیش می آید که واقعاً خارج از چارچوب های معمول است! اینکه چگونه این اتفاق ها درست در همان لحظه ای که شما دوست دارید حادث
می شوند حکایتی عجیب و غریب دارد که بماند...!
شاید بعضی از دوستان ما در این پیج با این پادکست ها و شخص #علی_بندری  آشنا باشند، ولی یقین دارم که بسیاری از شما دوستان اولین بار است که با اسم این پادكست ها و نام #علي بندري برخورد
 می کنید...
 
 🔵 #علی_بندری انسان بزرگی است؛ انسانی بزرگ با روحي بلند و شخصیتی بسیار دوست داشتنی ! برای شناختن این آدم، شما خیلی نیاز به زحمت ندارید؛
کافیست یکی دوساعت پای روایتهاي این شخص بنشینید؛ همین! بله، فقط همين!    
 
بگذارید #پادکست_چنل_بی  را یک اتفاق بدانیم؛ یک اتفاق به موقع، به وقت و شماره يك!
اینکه این اتفاق دوست داشتنی چگونه، کی و توسط چه کسی رقم خورد، حکایتی دارد که باید در معرفی #علی_بندری جستجو کنیم!
 
 
#علی_بندری اصطلاح های خاص خودش را دارد؛ وقتی شروع به تعریف کردن ماجرایی می کند سخت است دل کندن و توقف پادکست و موکول کردن شنیدن آن به زمان دیگر.
هربار ماجرایی تازه و مستند را تعریف می کند اما شروع هر قسمت سرآغازي مشترک دارد :  " سلام، من علی بندری هستم واین اپیزودی از پادکست چنل بی! پادکستی که در اون، من هربار گزارشی رو که در یک رسانه معتبر انگلیسی زبان منتشر شده رو به فارسی برای شما تعریف می کنم". 
و بعد از این مقدمه است كه کلمات جادویی پادکست شروع می شود....!
 
✳️ تصور کنید یک گزارش ویژه در یک رسانه معتبر انگلیسی زبان چاپ شده و شما هیچ اطلاعی از آن ندارید؛ یکی [یک تیمی] پیدا می شود که این گزارش جذاب را می خواند و برای شما با زبان شیوا و دلنشین تعریف می کند! در ابتدا شاید کاری به ظاهر ساده باشد ولی زمانی که بدانیم این کار به طور مداوم ، طی پنج سال و هر سه هفته یک بار انجام شده است، تازه به عمق، گستردگی و بزرگی کار پی می بریم.
 
 
#علی_بندری  متولد ۱۳۶۰ در شهر لنگرود است. بزرگ شده تهران و فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه سمنان است. او اکنون به اتفاق همسر و دخترش در شهر «اسلو » کشور نروژ زندگی می کند. 
او که به گفته خودش از سال ۲۰۱۱ شنونده پادکست است، اندکی پس از ایجاد وب سایت " ناملیک" در تابستان ۲۰۱۵ ایده ساخت یک پادکست را با سازندگان ناملیک مطرح کرد. چنل بی محصول همان ایده است.
 
✳️ چنل بی، یک پادکست رادیویی مستقل است که توسط #علی_بندری و تیمش تولید می شود و در هر قسمت گزارش بلند یک ماجرای واقعی را که در یک رسانه معتبر انگلیسی زبان منتشر شده، با ترجمه فارسی روایت می کند. 
#علی_ بندری در پادکست چنل بی، قصه گویی را با نوعی از روزنامه نگاری تحقیقاتی و گزارش نویسی بلند تلفیق می کند و با لحنی ساده از عناصر داستانی در روایتش استفاده می کند.
 
✳️ برای شروع ارتباط با پادکست چنل بی، شاید واقعا ارزشش را داشته باشد که از ابتدای کار، تک تک اپیزود ها را با دقت گوش کنید.
 
ولی اگر دوست دارید در همان ابتدای کار، مجذوب چنل بی شوید حتما با یکی از پادکست های «سیلک رود» ، «به زبان آتش» ، 
« اوشو » ، «جنوبگان » ، «آنگلا مرکل » و... شروع کنید. 
 
زمان هر یک از پادکست ها در حدود یک ساعت است؛ یک ساعتی که به شما اطمینان می دهم چنان مجذوب هنرنمایی #علی_بندری بشوید که اصلا گذرش را احساس نکنید!
 
 
☑️ علی بندری، دومین پادکست خود به نام " بی پلاس " را از اردیبهشت ۹۷ شروع کرد.
 پس از آنکه "چنل بی"  به عنوان محبوب ترین پادکست فارسی توانست مخاطبان بی شماری را جذب خود کند، علی بندری این بار در " بی پلاس " خلاصه یک کتاب غیر داستانی را به فارسی تعریف می کند. به گفته خودش، او در
 بی پلاس سه هدف عمده را دنبال می کند؛ 
 
✅ اینکه مخاطب به این جمع بندی برسد که كتاب انتخاب شده 
" عجب کتاب خوبی بود" ؛ 
پس حتما می خرم و می خوانم! 
 
✅ اینکه مخاطب به این نتیجه برسد که " کتاب خوبی بود ولی در حد همین یک ساعت وقت برایش کافی بود " !
 
✅ و اینکه مخاطب به این جمع بندی برسد که " خوب شد من این کتاب رو نخوندم " ؛ یعنی اصلا با روحیات و درون من سازگار نیست !
 
 
✳️ علی بندری در بی پلاس، کتابهایی را انتخاب می کند که در درجه اول خودش و مجموعه اش خوششان بیاید! این یک امر طبیعی و بدیهی است؛ ولی واقعیت این است که این آدم با این پیشینه و وسعت مطالعاتی اش، هر کتابی را انتخاب نمی کند!
 
 
✳️ #علی_ بندری گفتگوی ویژه و یکساعته ای دارد با " هلی تاک " که بنیان گذار  پادکست هلی تاک است. ( فعالیت این پادکست در مورد مهارت ها و توسعه قابلیت های فردی است )، که توصیه می کنم حتما از سایت چنل بی گوش کنید .
در این مصاحبه تقريبا به طور كامل با این شخصیت جالب، نحوه انتخاب کتاب ها و اعضای تیمش آشناخواهید شد.
 
واقعیت اینست که قدرت روایت گری #علی_بندری، آدم را میخکوب می کند! علی الخصوص در جاهایی که می ایستد و می گوید " حالا اگر این موضوع قلقلک تون  داد، برين و كتابش رو بخونش...!" 
 
☑️ علی بندری کاری کرد که هیچ بهانه ای برای کتاب نخواندن نداشته باشیم ! پیشرفت او در 
بی پلاس به حدی بود که اخیرا کتابفروشی های مطرح و صاحب نام " قفسه بی پلاس" طراحی کرده اند! در اين قفسه تمام كتابهايي كه در بي پلاس معرفي شده اند وجود دارد.
 
 
🔴 علی بندری اگر نبود، بسیاری از پادکست های فارسی هم نبود؛ او درست در همان زمانی که دنیا به سمت پادکست گرایش پیدا کرد، ایرانیان را با این فضاي متفاوت مانوس کرد! ردپای علی بندری، ردپايی ماندگار است و تاثیرش بر جامعه فرهنگي کشور ، تاریخی و اثرگذار خواهد بود .
 
 🔵 در اينجا، به سهم كوچك خودم به عنوان ناشر یکی از کتابهای انتخاب شده در بی پلاس [ اپیزود ۲۷] ، قدردان زحمات و تلاش های شبانه روزی علی بندری و تیمش هستم. روزی که متوجه شدم کتاب " سرطان، امپراتور
بیماری ها" در پادکست بی پلاس معرفی شده است بی نهایت از این انتخاب خوشحال شدم! 
خوشحالی من از این جهت بود که این کتاب و خاصه اين كتاب، از بین کتاب های خانه زیست شناسی انتخاب شده است!! 
چرا که تمام زحمات و اهداف پشت قضیه این کتاب ، یکجا و به درستی دیده شد ! خانه زیست شناسی برای تشویق به خواندن این کتاب خاص، قدم های زیادی برداشت؛ از وارد کردن خیرین بزرگ در این کار تا ورود مردان سیاست! 
اما انتخاب #علی_بندری تمام خستگی ها را از تن ما بیرون کرد...توصیه می کنم حتما این اپیزود را گوش کنیدو به دوستان خود معرفی کنید.
 
 
🔴 پس از عبور از كرونا در سال ٩٨، شک نکنید که سال ٩٩ را با یک اتفاق بزرگ در زندگی تان آغاز خواهيد كرد؛ آشنایی با " چنل بی " و " بی پلاس" ! 
و یقین دارم سال پيش رو  را بسیار متفاوت تر از همه سال های عمرتان طی خواهید کرد !
 با چنل بی و  بی پلاس باور كنين كه " عرض عمرتان " زياد می شود...! 
 
سلامت بمانيد؛
تا هميشه...

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است!

تلفن: 66477684ارتباط ویژه از طریق تلگرام: 09374098350