هدیه نوروز کرونایی
آغاز همکاری خانه زیست شناسی با بوکت و فیدیبو
جهت دیدن فایل ها لینک زیر را لمس کنید.
آغاز همکاری خانه زیست شناسی با دیجی کالا(فیدیبو) و بوکت
برگرفته از صفحه اینستاگرامی خانه زیست شناسی 
 
تقارن جالبی شد بین این پست و ملاقات امروز من با "پروفسور جمشید درویش" مدیر گروه سالهای گذشته بخش زیست شناسی دانشگاه فردوسی مشهد .
 
با این استاد برجسته جانورشناسی ایران و جهان مشغول ترجمه و چاپ کتاب ارزشمند جانور شناسی هیکمن هستیم ; کتابی که تا قبل از مهرماه وارد بازار خواهد شد.
 
و اما دانشگاه فردوسي مشهد و گروه دوست داشتني زيست شناسي!
 
دانشگاه فردوسی مشهد یکی از دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هست كه  پیشنهاد تأسیس اون به قبل از دهه بیست خورشیدی بر می‌گرده! بنابراين از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ایران به شمار می‌آد. 
این  دانشگاه از نظر قدمت  به عنوان سومین دانشگاه کشور، پس از دانشگاه های تهران و تبریز قرار داره .  دانشگاه فردوسی مشهد در زمان محمدرضا شاه پهلوی، از نظر علمی و آکادمیک زیر نظر دانشگاه سان فرانسیسکو آمریکا قرار داشت و اعتبار علمي اين دانشگاه از ابتدا مورد توجه قرار داشت.
 
دانشکده علوم دانشگاه فردوسی در سال ۱۳۴۰ تأسیس شد ولي
 رشته‌های زمین‌شناسی و زیست‌شناسی در
سال ۱۳۴۶ تأسیس شدند.  دانشکده علوم پایه در حال حاضر دارای چهار گروه آموزشی زمین‌شناسی، شیمی، زیست‌شناسی و فیزیک است. تعداد اعضای هیئت علمی این دانشکده بالغ بر ۸۸ نفر و تعداد کارکنان ۱۱۷ تن است.
  
گروه زیست شناسی دانشگاه فردوسی, اگرچه در زمینه اکثر گرایشهای اصلی زیست شناسی فعال هست ولی در زمینه جانور شناسی قطب کشور محسوب می شود; به ویژه در حوزه جوندگان
 
حضور بزرگانی چون پروفسور جمشید درویش در این گروه, صلابت خاصی به جانورشناسی این دانشگاه داده است. 
 
در این گروه علاوه بر دانشجویان دوره کارشناسی تعداد 68 دانشجوی کارشناسی ارشد در دو رشته علوم جانوری و علوم گیاهی و جمعا در 4 گرایش فیزیولوژی جانوری و بیوسیستماتیک جانوری و فیزیولوژی گیاهی سیستماتیک و اکولوژی گیاهی و 10 دانشجوی دکتری در دو رشته فیزیولوژی گیاهی و سلولی و مولکولی مشغول به تحصیل هستند.
 
دکتر ابریشم چی , دکتر اجتهادی, دکتر اسد اللهی, دکتر بحرینی , دکتر بهرامی , دکتر رسولی , دکتر پیرانی و دکتر چنیانی از اساتید حال حاضر این گروه هستند که دانشجویان زیست شناسی خاطرات شیرینی را با آنها تجربه میکنند....
دانشگاه مشهد از جمله دانشگاه های مورد علاقه خانواده هاست; دلیل ویژه آن هم ارادتی هست که در خانواده های ایرانی نسبت به امام رضا ( ع )  وجود دارد.
همیشه قبولی در دانشگاه مشهد آرامشی را در دل خانواده ها ایجاد می کند ...

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است!

تلفن: 66477684ارتباط ویژه از طریق تلگرام: 09374098350