هدیه نوروز کرونایی
آغاز همکاری خانه زیست شناسی با بوکت و فیدیبو
جهت دیدن فایل ها لینک زیر را لمس کنید.
آغاز همکاری خانه زیست شناسی با دیجی کالا(فیدیبو) و بوکت

 برگرفته از صفحه اینستاگرامی خانه زیست شناسی 

 
ناخودآگاه بعد از شیراز, نام اصفهان بر زبانمان جاري ميشود..!
و اما دانشگاه اصفهان قدمتي ٦٠ ساله دارد! دانشگاهي با ٣ ميليون متر مربع وسعت كه يكي از قديمي ترين و بزرگترين  دانشگاههاي حال حاضر كشور است.
 
دانشگاه اصفهان در  سال ١٣٢٥ تاسيس شده بود كه به تدريج توسعه يافت.
دانشكده علوم و گروه زيست شناسي  نيز درسال ١٣٤٣ افتتاح شد.
گروه زيست شناسي اما  فعاليت آموزشي خود را با مديريت دكترمحمد فتاح در دانشكده علوم واقع در كوي شازده ابراهيم شروع نمود. با ايجاد پرديس دانشگاه اصفهان در خيابان هزار جريب، اين
گروه در ساختمان موقت دانشكده علوم استقرار و سپس به قسمتي از دانشكده جديدالتاسيس پزشكي منتقل شد.
 
تا اين زمان كادر آموزشي آن با استخدام اعضاي هيات علمي جديد توسعه يافت. مدتي بعد اين گروه به همراه گروه زمين شناسي در ساختمان جديد مستقر و كادر آموزشي آن درسال ۱۳۶۳ با پيوستن تعدادي از اعضاي هيات علمي سابق انستيتو باغباني تقويت شد و گرايش هاي علوم گياهي، علوم جانوري، ميكروبيولوژي و زيست شناسي شاخه دبيري در دوره كارشناسي ايجاد گرديد. پس از مدتي كوتاه در سال ۱۳۶۴ دوره كارشناسي ارشد علوم گياهي با ۲ گرايش و سپس دوره كارشناسي ارشد ميكروبيولوژي تاسيس شد.
 در سال ۱۳۸۰ رشته ژنتيك فعاليت خود را آغاز نمود. اولين دوره دكتري در سال ۱۳۷۵ تاسيس شد، درهمين سال با توجه به گسترش گروه زيست شناسي محل آن به ساختمان سابق دانشكده ادبيات انتقال يافت. در حال حاضر اين گروه "بزرگترين گروه آموزشي دانشگاه"  و " بزرگترين گروه زيست شناسي كشور" است. 
 
۴ دوره كارشناسي، ۸ دوره كارشناسي ارشد و ۶ دوره دكتري فعال دارد. تعداد اعضاي هيات علمي آن بالغ بر ۳۴ عضو هيات علمي با تخصص هاي گوناگون است كه در گرايش هاي مختلف به فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي مشغول مي باشند و تا كنون كارنامه بسيار موفقي در توليد علم در دانشگاه اصفهان داشته اند. 
اساتيد به نام ديروز و امروز اين گروه بزرگ ميتوان از دكتر المدرس، دكتر امتيازي، دكتر اسماعيلي،دكتر ميراوليايي، دكتر مشتاقيان،دكتر بهشتي،دكتر قائدي،دكتر وليان.،دكتر بوذري،دكتر مستاجران، و دكتر رحيمي نژاد نام برد...
در این میان اما، دلم میخواهد در مورد شخصی صحبت کنم که شاید برای شما عزيزان هم جذاب باشد؛  و او كسي نيست جز دکتر عباس ادیب
به دلیل سابقه زیاد ایشان در دانشگاه اصفهان به حافظه تاریخی دانشگاه در حبیب آباد مشهور است !
او متولد اصفهان و 95 سال سن دارد...
دکتر ادیب نخستین معاون اداری دانشگاه اصفهان بود و در سال 1347 حکم خود را به دست خود و به دستور رئیس وقت دانشگاه ( دکتر معتمدی) نوشت .
او را پدر پزشکی اصفهان می نامند....
حیفم آمد از این مرد بزرگ صحبتی به میان نیاورم .
 
او تالیف و ترجمه های زیادی دارد 
دکتر ادیب در کنار خدمات ارزنده ی خود در عرصه ی علوم پزشکی و دانشگاه اصفهان, در زمینه انجام امور خیریه به خصوص بنای مدرسه ی ادیب حبیب آبادی منشا خدمات ویژه ایی بوده و هستند که امید می رود در سایه ی الطاف الهی و اندیشه ی والای آن عزیز همچنان تداوم یابد.
شاید در کنار دکتر ادیب باید به دو فارغ التحصیل خیلی ویژه این دانشگاه را نام ببریم !
دکتر سید محمد خاتمی و روزنامه نگار و داستان نویس محبوب, هوشنگ گلشیری!
 
برای ایشان و همه اساتید و دانشجویان دانشگاه اصفهان آرزوی سلامتی داریم ...!
  

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است!

تلفن: 66477684ارتباط ویژه از طریق تلگرام: 09374098350