هدیه نوروز کرونایی
آغاز همکاری خانه زیست شناسی با بوکت و فیدیبو
جهت دیدن فایل ها لینک زیر را لمس کنید.
آغاز همکاری خانه زیست شناسی با دیجی کالا(فیدیبو) و بوکت

 

شناسایی ساختار سلولی جدید


?محققان انگلیسی و سوئدی یک ساختار_سلولی_جدید متشکل از مجموعه ای از پروتئینها را شناسایی کردند که امکان چسبیدن سلول ها به محیط اطراف را فراهم کرده و نقش مهمی در تقسیم سلولی بر عهده دارد.

?به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، سلول های بافت توسط یک ساختار شبکه ای موسوم به شبکه فراسلولی محاصره شده اند. مولکول های گیرنده روی سطح سلول برای پیوند با این شبکه فراسلولی، مجموعه های بزرگی از پروتئین های چسبناک را تولید می کنند.

?آنچه محققان در جریان بررسی های آزمایشگاهی با استفاده از میکروسکوپ های نوری و طیف سنجی جرمی شناسایی کردند، یکی از این مجموعه های پروتئینی است که با عنوان چسب شبکه ای (Reticular Adhesion) نام گذاری شده و مسئولیت تعیین دقیق موقعیت سلول های حاصل از انجام فرآیند تقسیم سلولی را بر عهده دارد.

?در این تحقیقات مشخص شد سلول های جدید حاصل از تقسیم سلولی که با عنوان سلول های دختر شناخته می شوند، بدون کمک چسب شبکه ای، قادر به ساماندهی مناسب خود نیستند.
به گفته محققان با توجه به پیشرفت های علمی و فنی موجود در حوزه زیست شناسی، کشف یک ساختار سلولی جدید در سال 2018 میلادی، کاملا دور از انتظار بوده است.

?این کشف جدید پرسش های متعددی را درباره وجود و عملکرد این ساختار سلولی ایجاد کرده است. به اعتقاد محققان این ساختار علاوه بر تقسیم سلولی، کاربردهای دیگری هم دارد که باید کشف شوند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریهNature Cell Biology منتشر شده است.

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است!

تلفن: 66477684ارتباط ویژه از طریق تلگرام: 09374098350